Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Onsite_PC_Solution_Flash_Logo

Bu makalemiz de aldığımız bilgiye göre Adobe Flash’ın vefatini sizlerle paylaşacağız. Yaklaşık 1996 senesinden 2015 yılına kadar hayatta kalmayı başaran ve bir çok alanlarda bizim vazgeçilmezimiz olan Adobe Flash ne yazık ki toprağa kavuştu. Sabit şekilde güncelleme yaptıysanız Adobe Flash için hemen kurtulun. İşletim sisteminin ne olduğu önemli değildir.
Çünkü geçtiğimiz zamanlarda belirtilen Flash güncellemesi sonra Adobe Flash ciddi ve bir çok sistemlerinin (Mac,Windows,Linux) işletim sistemlerini etkileyecek kadar önemli bir açık olduğunu farketti. Yetkililer de açıklamasını yaptı.
Bu açık sebebiyle Hacker’ların sizin sistemlerinizi kitlemeye size ait özel bilgilere ve belgelere herşeye ulaşabileceği öngörülmektedir. Hacker olarak nitelendirilen kişilerin eline bu bilgiler geçtiği zaman size neler yapabileceğini tahmin bile edemezsiniz. O yüzden hemen Adobe Flash dan kurtulun!
Flash’ı artık tamamen kaldırmanıza bir engel yok. Artık eskisi gibi Adobe Flash’a ihtiyaç duyulmuyor, IOS Apple cihazlarda flash desteği zaten yok. Google Flash reklamlarını Chrome’da sonsuza dek engelliyor ve tabiki Adwords reklamların da Flash resimleri otomatik olarak HTML5’e dönüştürülüyor. Yani Adobe Flash kullanmanızı gerektiren eskisi gibi bir durum söz konusu değil. İşi riske atmanın anlamı olmadığını düşünüyoruz.
Akıllara gelen şu soruları da çözüm bulayım. Virüs programlarına güvenerek Flash’a ihtiyacım var, virüs programım zararlı içeriklerden beni korur gibi düşüncelere kapılmayın. Çünkü hiç bir virüs programının buna çözümü engeli olmayacaktır. Siz önerim daha sağlam, güvenli ve hızlı bir internet için ebediyen kurtulmanız da fayda var. İlk işiniz Adobe Flash’ı kaldırmak olsun..

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz