Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

Arkadaşlıklar sadece yüz yüzemi oluşuyor.? Tabi ki hayır. Her insanın internet üzerindeki kendilerine ait çeşitli sosyal medya hesaplarından tutun, pek çok vakit geçirmekte oldukları online iletişim kurabildikleri siteler üzerinde de, çeşitli arkadaşlıklar kurabiliyor. Her ne kadar günümüzde halen internet ortamlarında oluşan arkadaşlıklara sıcak bakmayan pek çok kişi yada kişiler bulunuyor olsa da, genellik ile her kişinin sanal ortamlardan üzerinde bir tanıştığı, bir arkadaşı bulunmakta. Her ne kadar bu sanal ortamlardan oluşturulan arkadaşlıklar sanal arkadaş olarak anılıyor olsa da, sonuç itibari ile her bunun bilince olan insan karşılarındaki kişilerinde kendileri gibi birer insan olduğunun bilincinde olması ile birlikte, birbirilerine sağladıkları güven ile kısa sürede bu arkadaşlıklarını real hayatlarına taşıyabilmekteler. Kimilerine göre sanal ortamlardan gelişebilecek herşeye olumsuz bakılıyor olsa da, o sanal ortamlar içerisinde vakit geçiren ve real hayatınız içerisinde dahi belkide tanıyabilme şansı dahi bulamayacağınız nice elit insanlarda bulunabiliyor. Peki günümüzde internetin bunca yaygınlaşmasının sebebi sizce sadece teknolojimidir.? Tabi ki hayır. Her ne kadar teknolojiyi kullanarak bunca işlemleri gerçekleştirsekte, sonuç itibari ile imkanların var olması demek herşeyi gerçekleştirmemiz gerektiğini gösteremez. Sonuçta her bir gerçekleşecek olay yada durum tamamen kullanıcının isteği ile gerçekleşmektedir.

 

Arkadaş bulma siteleri adına hizmet vermekte olan pek çok online şekilde sohbet edebileceğiniz ücretsiz sohbet siteleride bulunmaktadır.  Bu siteler içerisinde kullanıcılar birbirileri ile ücretsiz ve online şekilde iletişim kurabilmekte ve nice güzel vakitler geçirmektedir. Eğer hiçbir ücrete tabi tutulmaksızın online şekilde türkiyenin her bir il’inden yaş ve cinsiyet farketmeden dilediğiniz yaş grubu ve cinsiyet üzerinde pek çok kişi yada kişiler ile tanışabilirisiniz. Belki inanamadığınız, belki inanmak istemediğiniz internet üzerindeki arkadaşlık siteleri üzerinde nice insanlar hayat arkadaşlarını dahi bulabilmektedir. Neyin ne şekilde, nereden yada nasıl gerçekleştiğinin hiç bir önemi yoktur. İnsanlar bu durumlara değil, an tibiari oluşan yada gelişen durumlarına bakarlar. Neyin nereden ne şekilde doğduğuna değil, anlık bulundukları duruma bakarlar. Böylelik ile bu durum, hiç ummadığınız yer yada mekandan pek çok şeylerin doğabileceğinin yada oluşabileceğinin bir kanıtır. Sakin kalkıpta ben şunu yapmam, şöyle yapamam, ben mi asla gibi büyük cümleler kurmayın. Hiç beklemediğiniz birşeyden nice durumlar, hiç beklemediğiniz kişi yada kişilerden nice güzel arkadaşlıklar oluşabilir.  Her ne kadar insanlar birbirlerini tanımadan önce anca görüş ve fikirlerden ibaret tanımaya başlaması, ileriye yönelik bu kişiler birbirlerini zamanla tanıyarak karşısındaki kişi hakkında görüş ve fikirleri değişmesinde başrol oynamaktadır.

 

Sanal arkadaşlıklar ile başlayan her bir tanışma, zamanla kişilerin birbirlerine samimi ve içten olmasından tutun, pek çok şeylerini birbirlerini paylaşmasına kadar türlü çeşit sebeplerden doğarak gerçekleşen her bir durumdan ibaret kısa zaman içerisinde nice güzel arkadaşlıklara dönüşebilmektedir. İnternet üzerinde arkadaşmı bulmak istiyorsunuz.? Peki internet üzerinde aramakta olduğunuz bu arkadaşlığı iki üç kelime ifade edebilirmisiniz.? Ne tarz bir arkadaşlık arayışı içerisindesiniz.? Her ne kadar arakadaşlık sitesi arıyor olsanız da, sonuç itabari ile arkadaşlık sitesi de kendi kategorisinde çeşitli dallara ayrılmaktadır. Örneğin, sıradan online şekilde sohbet edebileceğiniz binlerce kişinini site içerisinde yer aldığı çeşitli sohbet odalarındamı, görüntülü olarak sohbet edilebilinen kameralı sitelermi, sesli sohbet edebilme imkanı sunan sitelermi, yoksa oluşturulan profillerden ibaret arkadaşlık sitesi hizmeti veren sitelermi.? Ne tarz arkadaşlık sitesi tercih ediyorsunuz.? Genellik ile çoğu kişi internet üzerinde kendilerine ait hiçbir görsel, ses yada kişiler bilgi gösterilmeden diledikleri takma isimler ile yer alabildiği siteleri tercih ediyor. Her ne kadar arkadaşlık kurabilmek adına tek bir rumuzdan ibaret bağlantıkları arkadaşlık siteleri içerisinde zaten diyaloga girdikleri kişi yada kişiler ile kendileri ait pek çok bilgiyi paylaşıyor. Böylelik ile her ne kadar kullanıcılar bir rumuzdan ibaret olsa dahi, karşılklı diyaloğa girdiklerinde kendilerini birbirlerine tanıtıyor ve pek çok güzel arkadaşlıklara imza atabiliyorlar.

 

Belkide çevrenizde internet üzerinde çeşitli arkadaşlık siteleri aracılığı ile tanışan ve nice güzel arkadaşlıklar kuran kişiler bulunmaktadır. Her ne kadar bu internet üzerindeki arkadaşlık vb. sitelere sıcak bakmayan kişilerin inanası gelmesede, bu siteler üzerinde tanışarak nice evlilik yaşayan kişilerde bulunmaktadır. İnternet üzerindeki pek çok çeşitli arkadaşlık sitelerini yabana atmayın. Bu siteler üzerinde nice insanlar birbirleri ile tanışarak, oluşturdukları arkadaşlıkları çok farklı boyutlara taşıdıklarının bilincinde olmanızı isteriz. Arkadaşlık sitesi arayan kişilerin başlıca tercihleri olan online sohbet siteleri, kullanıcıların anlık mesajlaşabilme imkanı sunabilmesi ile birlikte, tamamen ücretsiz şekilde kişilerin birbirleri ile ister özel alanda isterse genelde herkez ile sohbet edebilme imkanı sunan sitelerdir. İnternet üzerinde arkadaş bulmak, nice hiç tanımadığıonız kişilerle tanışmak çok kolay. Dilediğiniz arkadaş bulabilme isteklerinizi internet üzerinde pek çok site üzerinde gerçekleştirebilir, her çeşit sohbet sitesini kullanarakta pek çok çeşitli arkadaşlıklar kurabilirsiniz.  Arkadaşlık bulmak adına internete giren her bir kişi, pek çok çeşitli siteler üzerinde nice kişiler ile tanışabilme imkanı arar. Fakat çoğu arkadaşlık sitesi genellik ile ücretli olup, kullanıcılarını birbirleri ile mesajlaşabilmesi için çeşitli ödeme koşulları ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu imkanı ücretsiz ve online şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, normal sohbet siteleri içerisinde yer alarak bir rumuzdan ibaret binlerce kişilerlede tanışabilirsiniz.

 

Her çeşit arkadaşlığın oluşturulduğu internet siteleri üzerinde yer alan arkadaşlık siteleri ile dilediğiniz arkadaşlıkları oluşturabilir, hiç ummadığınız nice güzel arkadaşlıklara bile imza atabilirsiniz. İnternet üzerinde arkadaş bulmak günümüzde artık çok kolay. Yediden yetmişe her insanın günümüzde hiç bir arkadaşlık siteleri üzerinde yer alıyor olmasa da, sosyal medya siteleri üzerinden pek çok tanımadıkları kişiler ile iletişim kuruyor ve nice güzel arkadaşlıklar oluşturabiliyor. Sonuç itibarı ile kişiler her ne kadar arkadaş bulabilmek adına internet üzerindeki pek çok çeşitli arkadaşlık üzerine hizmet veren siteler içerisinde er yada geç diledikleri siteye ulaşıyor. İnternet üzerinde oluşturulan arkadaşlıkları kesinlikle yabana atmayın. Bu siteler içerisinde vakit geçiren kişiler her ne kadar her birisi binbir çeşit istek ve arayış içerisinde olsalar da, sonuç itibari ile başlıca ortak bir kategori içerisinde yani arkadaş bulmak için bulunmaktalardır. Bu siteler içerisinde yer alan binlerce insan içerisinde de, elbet ki sizinle aynı arkadaşlık tarzı arayışı içerisinde olan kişi yada kişiler elbetki bulunacaktır. Zaten sonuç itibari kişiler diyaloğa başlangıçta birbirlerine genellik ile aradıkları arkadaşlık şekilini dile getirmekte ve kişiler birbirlerine uygun arayış tarzı içerisinde bulunduğunda tanışarak keyfli dolu sohbet edebiliyor, nice samimi arkadaşlıklara yelken açabiliyor.

 

Eğer internet üzerinden bir arkadaş bulmak istiyorsanız, ilk karşınızdaki yani diyaloğa gireceğiniz kişiye arayış şekilimizi belirterek, dileidğiniz arkadaşlık şekiline vakit keybetmeden daha çabuk ulaşabilirsiniz. Tabi ki arkdaşlıkda tek ir dalda dillenmemektedir. Türlü çeşit arkadaşlık vardır. Ne çeşitbir arkadaşlık beklentisi yada arayışı içerisinde olduğunuzu dile getirerek, aynı eş değer görüşte olan kişilere ulaşmakta bir adım adha yakın olursunuz. Aradığınız arkadaşlık tarzları ne olursa olsun, binbir çeşit görüş ve arayış içerisindeki binlerce insanın bir arada bulunduğu arkadaşlık siteleri içerisinde aradığınız arkadaşı bulmakta hiç zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çevrenizde eğer bu siteler içerisinde zamanında yer almış yada halen yer alan kişilerin bu siteler hakkında size dile getirdikleri görüş ve önerileri dikkate almayın. Örneğin; bir ortam içerisinde bir kişi yüzünden yaşadığınız yada yaşayacağınız olumsuz bir durumu ortamın geneline vurabilirmisiniz.? Bu bir kişiye her insan ile bir tutmak olur ve başlıca yanlış bir yaklaşım biçimidir. Onun için sağınızdan solunuzdan duyuntu  yada önerileri kulak ardı ederek, oluşturacağınız nice güzel arkdaşlıkları bir iki kişinin olumsuz görüşü ile ezip geçerek ardınızında bırakmayın. Kendi arayış ve isteklerinize özgün tavırlarınız ile bulunacağınız bu siteler içerisinde bir rumuzdan ibaret yer aldığınız taktirde kaybedecek neyiniz olabilirki.? Kimi vakit öldürmek, kimi can sıkıntısına, kimi de belkide nice güzel arkadaşlıklar kurabilmek umudu ile girmiş oldukları bu siteler içerisinde, her farklı ve istek ve görüşe sahip kişi sonuç itibari ile aradığına ulaşabiliyor, nice güzel keyifli sohbetler gerçekleştirebiliyor. İnternet sahibi olan her kişi, cinsiyet, yaş, dil, din, ırk vb. hiç bir durum aranmaksızın her kişi bu arkadaşlık sitelerine giriş yapabilmektedir. Bu siteler içerisinde her ne kadar çok farklı görüş ve bulunma sebeplerinin her kişinin farklı olsa da, içerisinde yer alan onlarca kişi içerisinde elbet ki kendi bulunma sebebi ile eş değer birileri ile denk geliyor.

 

Arkadaşlık kurmak artık günümüzde okadar kolay ki, günlük hayatınız içerisinde karşınızda çıkan her kişi ile tanışabilme isteğinizi dile getirebiliyormusunuz.? Her insan cesaret ederek kalkıpta yolda gördüğü birine tanışabilme teklif edemez. Edecek dahi olsa, beklemediği tepkiler ile karşı karşıya kalabilme ihtimali çok yüksektir. Fakat bu durum internet üzerindeki arkadaşlık siteleri ile yaşamanız pek mümkün değildir. Sonuç itibarı ile bu siteler içerisinde bulunan onca insanın her ne kadar bulunma sebepleri birbirlerinden çok farklıda olsa, başlıca tek kelimede arkadaşlık kurmak için bulunmalarıdır. Böylece her kadar içerisine girildiğinde çeşitli arakdaşlık isteklerine bölünüyor olsa da, herkezin başlıca arayış dalı tek kelimede arkadaşlık oluyor ve kişiler birbirleri ile diyaloğa girerek nice güzel arkadaşlıklar kurabiliyor. Arkadaş bulma arayışlarınızı internet üzerinde çeşitli siteler üzerinde giderebileceğinizi, keyif dolu anlar ve sohbetler gerçekleştirebileceğinizi unutmayın..

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz