Önceki Yazı
Sonraki Yazı
sohbetodalarındaask

Ben aşkı sende yaşamak istemedim, ben sende aşkı yaşatmak istedim.. En derinlerde, sessizce kimselere birşey sezdirmeden, sadece seninle.. Ne zaman yetti seni yaşamaya, ne de ömür..
aslında sende bende biliyorduk, bildiğimiz halde ruhumuza gömüp yaşamayı seçtik.. Yanıldık mı sahi biz? Yoksa gerçekten yaşadık mı?
Fedakarlık yapabilmeye sahip olandır aşk, usulsuzca gözlerinden akan yaşları silmeyendir, silmesin ki,akıp gitsin yüreğine kalbine.. İşte o başkadır..
İltifat etmek, sevdiğini haykırmak değildir aşk, aşk saygıdır güvendir.. Ona duyduğun herşeydir..
Görürsün, ama sadece görmekle kalmaz artık onu gerçekleştirmeye başlarsın.. En başından en sonuna kadar tanımak istersin.. Ama mesafeni de hep korursun en başlar da, çünkü henüz daha netlik kazanmamıştır sende o aşk..
biraz da, çekinirsin söylemeye içindekileri.. Aşk öyle olmalı zaten.. Ağzından çıkan cümleyi, onun nasıl tepki vereceğini hissederek söylemeli,ölçmelisin.. Gerçekten, ciddiye alıp özünle görmelisin..
zaman zaman ilerler hep, olay artık karşılıklı samimi konuşmalara doğru yol alırken, kazandığın samimiyeti ona yüklersin.Nefes alıp verdiğin de bile, onu hissedersin.. Yanın da olsa da, olmasa da.. Sevdiklerimizin başında geleni YÜCE RABBİM’ide görmeden, sevmedik mi zaten? İşte,
aşk göz değildir.. Gözü ona bakarak aşkı yaşatandır.. Aşk görendir..
Bu zaman zarfı için de, belki de anlamaz seni.. Hatta umursamaz, ama pes etmeyendir aşk.. Sıkılmadan tutunmaktır.. Anlamamazlık duygusunda, sıkılmadan saatlerce, günlerce anlatmaktır aşk..
Aşk zamansız sevene ömür, gönülle sevene hayat verendir.. Şöyle geçmişe baktığımız da, düşünün en güzel aşkları, en güzel ilişkilerinizi ve gözlerinizi kapatıp, içinden bir tanesinin herhangi bir önemli tarihini hatırlayın.. 29 haziran gibi.. Tek bir zaman dilimi bile, aşkı an da olsa yaşatıyorsa sende, aşk sendedir..
tarifi, hükmü hatta gözleri herşeyi sendedir..
Aşk insanın aklına hep güzelliği, mutluluğu getirirken kimi zaman da, hüzünleri de beraberinde getirendir.. Öyle olmalıdır..
Her insan için farklıdır aslında aşk, kimisi için acı, kimisi için tatlı kimisi için de dert.. Aslında hepsi de aşktır.. Çünkü aşk, hedefi olmayan sınırı tutmayandır..Aşk hayatın bir parçası olandır.. Gerçeklerini, geçmişini ve geleceğini paylaşacağın gerçektir..
Aşk hem zarar veren, hem de fayda verendir.. Hem hayat alan, hem de hayat verendir.. Bazen ağlarsın, bazen de gülersin.. Kahkahalar atarsın, ama 1 saat sonra yine ağlarsın.. Aşka doyum olmaz..
Acısıyla, tatlısıyla yaşamına doyum olmaz..
Önyargı kabullenemez aşk, çünkü önyargısı yoktur aşkın.. Tabi gerçekten aşk sendeyse, gerçekten bu böyleyse.. Bir çok insanlar bir çok sevenler, sevilenler var çevremiz de, aldatan, aldatılan.. Hangisi aşkı yaşıyor sizce?
yıllardır beraber olan, 1 saatte herşeyi bitiren? Allah aşkına sizce bu aşk mıdır? Yoksa heves mi…?

Mathayus’dan nağmeler..

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (8 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz