Önceki Yazı
Sonraki Yazı
hediye

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır makale yazımına işlerimden dolayı ara vermiştim işlerimin bitmesi tamda sevgililer gününe denk geldi güzel bir tesadüf oldu aslında daha önce bu konuya sevgililer günü adı altında değinmiştik tamda bu gün o gün olduğuna göre biraz daha kapsamlı makale yazalım dedik.

çevremizde ki arkadaşlarımıza eşimize dostumuza Sevgiler günü sevgilinize ne hediyesi almak istersiniz. diye sorduğumuzda insanların endişeli bir düşünce içine girdiğini gördük

Sohbet odalarımızda insanlarla güzelce sohbet ve chat yaparken de bu soruları sorduk aynı endişeli duruşları onlarda sergiledi peki bu endişenin arkasında ne var ?

Beğenmez ise ? : Sevgiliniz sizin değer vererek sevginizi katarak aldığınız hediyeyi beğenmeme gibi bir lüksü olmadığını düşüyorum ( tamamen kendi düşüncem )

Hediye sadece satın alınan bir eşya yada nesne midir ? : Günümüzde hediye kavramı medyadan dolayı tamamen bu yöne çekilmiştir hediye sadece para verip satın alınan bir şey olarak insanlara aks edilmiştir. oysaki bu durum kimisine göre böyle değildir ama kimisine göre sırf gösteriş olsun diye para ile alınan bir malzemedir. bence hediyenin kaç para ya da güzelliği önemli değildir. o hediyenin içerisindeki mana ve anlam önemlidir. eğer ki bir insan hediyesini kendi emekleriyle yapıp duygularını katarak vermiş ise o hediye parasal değer olarak hiç bir değer biçilemez bu hediyenin anlamını ve yapımında verilen emeğin karşılığı yoktur. bu cool düşünceye sahip insanlar için geçerlidir.

yani kısacası günümüzde artık hediye kavramının sadece parasal olarak verilen bir hediye ile kıyaslandığını gördükçe zaten insanın içi parçalanıyor tamamen para döngüsünü canlandırma amaçlı yapılan bu bilinç altı psikolojisinin insan beynine işleyiş tarzının en büyük destekçisi ise sosyal medya ve tv programlarıdır.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz