Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

Merhaba Arkadaşlar..
Bugün almış olduğum bir haberden dolayı içim’in çok fena yandığını kuşkusuz söylemeliyim. Ankara’ya farklı İl’lerden gelenlerin de katıldığı Barış mitingi öncesi, mitingi katılacakların toplandığı yerde iki ayrı patlama gerçekleştiğini ve 86 Türkiye Vatandaş’ının hayatını kaybettiği ve yaklaşık 186 kişinin de yaralandığı ve bu yaralıların 28’i yoğum bakımda 18’i ise ameliyata alındığı yönde bilgiler edindik.
Olay yerinde bir tedbir alınmadığı açık ve net şekilde ortadır. 1. patlamanın ardından 2. patlama da gerçekleşiyorsa eğer bir ihmalsizlik söz konusudur. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada kayıp sayısının 30 olduğu söylenmişti. Akabin de bu sayının 86’a çıkması da gerçekten üzücü oldu. Olayı ayrıntısına kadar bahsetmeye gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta Medya tarafından bu bilgiler verilmektedir. Değinmek istediğim olay aslında böyle bir şeyin Türkiye’nin yani Ankara’nın en gözde yeri olan bir alan da gerçekleşmesidir.
Olay yerine Ambulans’dan önce Polis ekipleri geldi diyerekten polislerimize gerginlik yapıldı. Daha düne kadar bir çok asker-polis lerimiz bizler için canlarını ortaya koyarak hedef alınarak şehit edildiler. Onlar için de ağlamadık mı? Şimdi 3. bir patlama olmasına karşılık ve olay yerindeki güvenlik önlemleri için gelen polis ekiplerine gösterilen nezaket nedir? Belki bende olsaydım orada aynı şeyi yapardım. Kim bilir? Daha yeni ailesiyle birlikte hastaneden dönen Polisimize hedef alan uzun namlulu silahın saldırı sonucuyla kafasına isabet eden hain kurşunun etkisiyle hastanede henüz daha küçük çocuğunun yanında hayatını yitiren BABA’nın acısı? Sayın kardeşlerim… Polisi de askeri de vatandaşıda bizim canımızdır. Biz bir Türkiye Cumhuriyeti olarak bütünlüğümüzü, bu gibi eylemleri gerçekleştirerek bizi böleceklerini düşünen insanların ağzına laf vermemek için, sımsıkı olup mücadele etmek zamanıdır. Polisimizle askerimizle kavga münakaşa zamanı değildir.. (Söylediğimi kimse yanlış anlamasın, bugün ki yaşanan durumdan dolayı o kadar üzgünüm ki Ankara da olmak istedim.. O vatandaşlarımın, kardeşlerimin yanında.. Bu eylemi gerçekleştirenler bir ŞEREFSİZDİR.!)
Sosyal medya da yayınlanan bazı bir takım dedikodular var. Gerekli medyalarda bu dedikodular yayımlandı. O sayfayla ilgisi alakası olan kişilerin eminim ki, üzerine güvenlik teşkilatı gidip sorgulayarak araştırmasını titizlikle gerçekleştirecektir. Evi ERKEK yönetiyorsa, kadın da bunun parçasıdır. Unutmayın ki, Devleti yöneten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bizler de bir parçasıyız.
Şimdi gelelim esas meseleye, Sahi, Ankara’nın en gözde bölgesi olan bir Alan da böyle bir patlamaya nasıl olabilir? Gerçekten akıl erdiremiyor insan.. Polis kontrol noktası olayın biraz uzağında kalmasına rağmen gibi gibi gibi.. Bugün ki yaşanan olay gerçekten unutulmayacak bir olaydır. Düşünün bir kız çocuğunun şeker alması için bakkal’a gidip, bir nankör kurşun ya da bir ne idüğü belirsiz adamın tacizine ya da bir trafik canavarının o küçük kızının hayatını kaybetmesine maal olduğunu? Barış istemek ne zaman (afdileyerekten) ÖLMEK oldu? Sayın kardeşlerim… Kıymetli dostlarım..
Bugün yaşanan olaylarda medya tarafından verilen haberler de can sıkıcı olaylardan biri de 86 KİŞİ ÖLÜ, 186 YARALI hitabında belirtilmesi oldu. Bazı medyaların bu tabire uymamasını takdir ettim. Türkiye Vatandaşı olarak 86 KİŞİ ÖLÜ ne demektir? 86 kişi hayatını kaybetti ya da İLGİLİ İHMALSİZLİKLERİN SEBEBİYLE 86 TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIMIZ HAYATINDAN OLDU gibi başlıkları görebilecek miyiz? Ah kardeşlerim..
İnternet aracılığı ele alınarak bir çok açıklamalar yapılmakta. Bu açıklamalar da yazım hatasına sebebiyat verirsen ceza yersin! Ama BİR HAİN, ŞEREFSİZİN twiitter hesabında Bugün ki Ankara da patlama olaylarıyla ilgili yazdıkları malesef o kişiye değilde, şuanlık bildiğimiz sayıya göre 86 Türkiye Vatandaşı kardeşlerimize maal oldu.
Aslında fazla söylenecek birşey yok kardeşlerim.. ”Görünen köy, kılavuz istemez.” Türkiye Cumhuriyeti olarak bütünlüğümüzü korumamız ve yeri geldiğin de doğru seçimleri yaparak gözlerimizi açmamız şarttır. Ayrıca şunuda söyleyeceğim yanlış anlaşılma iması olmasın, bahsettiğim yazının hiç bir siyasi parti ya da kuruluş ile alakası yoktur. Ve ben kesinlikle şuan bunu düşünecek bir durumda da değilimdir. Hiç kimse bu kadar can kaybının ve yaralının hesabını veremez. Ve bunun üzerinden siyaset yapamaz!
Son olarak şunu da TAKDİR EDİYORUM Kİ,
Bugün Ankara da gördüğüm o manzara da, sadece gerginlik yoktu. YARDIMLAŞMA, DOSTLUK VE TÜRKİYE CUMHURİYETİNE YAKIŞAN BİR VAZİFE VARDI. Vatandaşların araçlarıyla eli birlik edip yaralıları hastaneye yetiştirmeleri, onlarla ilgilenmeleri ve müdahale etmeleri gerçekten takdir edilecek bir durumdur. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin Vatandaşlarıyız. Hiç bir oyun bu bütünlüğümüzü bozamayacaktır..

Söylediklerimi yanlış anlamayacağınızı umuyor, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Ankara da ki patlama da hayatını kaybeden VATANDAŞLARIMIZ’ın Ailelerine Başsağlığı diliyor, Yaralı vatandaşlarımıza da Yüce Rabbimden acil şifalar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…
Kaynak : Osman Aydın / YuzukNET

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz