Önceki Yazı
Sonraki Yazı
combofix-logolD_256x256

Bu program subs tarafından yazılmış bir programdır. Amacı tamamıyla bilgisayarınızı bilinen ya da bilinmeyen zararlılara karşı tarama yapıp ve tespit ettiği zararlıları otomatik olarak temizleyen bir uygulamadır. En yaygın ve güncel zararlıları büyük ölçüde silebilmenin yanı sıra da, aynı zaman da program tarafından otomatik silinmeyen zararlıları kaldırmak için rehberler tarafından kullanılan bir rapor sergiler.
ComboFix programın bazı sürümleri mevcuttur çalıştırabilmeniz için tabi bu sürümler Windows Xp(yalnızca 32 bit) Windows Vista (32 bit/64 bit) Windows 7 (32 bit-64 bit)
Combofix’i kullananların gerçekten iyi bir eğitim almış olmasını diliyoruz. Rapor bilgilerine bakarak işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu şekilde bilgisayarınız normal çalışması ile problemlere neden olabilir.
Bazı arkadaşlar sormuşlar ComboFix çalıştırdım geri dönüşüm de tuttuğum dosyalarım kaybolmuş, nereye taşımıştır?
ComboFix çalıştığı zaman otomatik olarak seçime sunmadan sileceği bazı dosyalar vardır. Bunlar Geri Dönüşüm Kutusu, Geçici İnternet Dosyaları ve Temp Klasörü’dür. Bu dosyalar içerisinde önemli belgeleriniz var ise bunları combofix çalıştırmadan önce başka bir konuma almanızı öneririm.
Combofix bir Komut penceresi yardımıyla açılır ve silinen temizlenen dizeleri sırasıyla o pencerede verir. Ve işlem esnasında Evet Hayır seçeneği ile sizden onay alır, sizin onayınıza göre herşeyi yapabilir.
ComboFix ile ilgili bilmeniz gerekenler bunlardır, devamın da resimli anlatım v.s da sizlerle birlikte olacaktır

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz