Önceki Yazı
Sonraki Yazı
makale

Ünsüz bir düşünür der ki; Sohbet etmek bir sanattır. Herkesin sohbeti güzel yada sürükleyici olmaz, bazılarıyla konuşurken sussa diye gözünün içine bakarken bazıları içinde konu uzasa da hiç susmasa diye düşünürüz. Sohbet ortamı oluşturmak gerçekten önemlidir, konuşurken karşındakine kendini dinletmekte bir sanattır bence, herkesin yapabileceği bir şey değil. Bayanların sohbetine gelirsek genelde iki bayan bir araya geldi mi dedikodu çıkar ortaya, gerçi son zamanlarda bunu erkekler de çok sık yapmaya başladı o zaman ne diyoruz dedikodunun cinsiyeti yok 🙂 Ama insan en çok sevdiği ve anlaştığı insanların sohbetini seviyor.

Bir de yeni tanıştığınız insanlarla sohbet etme durumu var. Ne konuşacağını bilemezsiniz, karşınızdaki insanı tanımadığınız için sohbeti sürdürmek çok zordur. Şakayı kaldırır mı, hangi sözlere alınır, pot kırar mısınız bilmediğiniz için genelde stresli geçer ilk tanışmada ki sohbet. Eğer sohbetinizi ilerletmek istiyorsanız o insanı bir süre gözlemeniz gerekiyor. Ruh halini, aklından geçenleri az çok fark edip, ortak yönlerinizi bulup sohbetinizi ona göre ilerletebilir siniz.

Fakat sohbet ve chat odalarında böyle bir stres yada gerginlik söz konusu değil. Yeni gelen herkes sohbete katılıp rahatlıkla sohbet edebiliyor. Herkes sohbette fikirlerini rahatça söyleyip, güzel bir ortam

oluşturabiliyor.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz