Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

Sosyal Medya’nın en çok kullanılan ağlarından Twitter ve Facebook da son iki gündür oldukça bir yavaşlama söz konusu olmuştur. Özellikle mobil den ziyade genellikle web üzerinden erişim sağlanması da oldukça güç olduğu şu zaman da ilgili yetkililerden de bir açıklama henüz yapılmamıştır. Tabi kullanıcıların aklında niketim sorular da verilen tepkilerle birlikte baskı olmuştur.
SALDIRI UYARISI MI?
Bir çok facebook ve twitter kullanıcıların şu günlerde düşündüğü tek şey olarak tepkiler oldukça fazla. Aldığımız bilgilere göre FaceBook iletişim merkezlerine düşen e-posta larda kullanıcıların tepkisi oldukça fazla. Bu tepkiye nazaren henüz bir resmi açıklama yapmayan yetkililere bakış açısı çok başka bir şekil aldığınıda bir facebook kullanıcısı olarak görmekteyim. Durum güncellemeler de Bu durumdan rahatsız olanların yazdığı durumlar gerçekten tepkilerini ortaya koyduklarını ve bu durumdan özellikle henüz bir resmi açıklama gelmemesine çok tepkililer..
TEKNİK AÇIDAN FACEBOOK SORUN MU YAŞIYOR?

Facebook ve Twitter kullanıcılarının bazıları da teknik yönden sıkıntı içerisinde olduğunu ve o kadar ele geçirilen maaliyetinin teknik aksamlarını karşılayamadığını öne sürerken bazı kullanıcılar da bu konuyla bir sıkıntı içerisinde olamayacaklarını dile getiriyor. Ancak şöyle ki durum FaceBook ve Twitter gibi Sosyal Medya Devlerinin teknik yönden sıkıntı çekmesinin şu günümüzde oldukça da zor olduğunu söylemeliyiz. Teknik aksamlar da bir sorun olmadığını da yetkili kişilerin açıklama yaparak söylememesi de tabiki kullanıcılar için kuşku yaratıyor..

BAKIM YA DA YENİLİK ÇALIŞMASIMI VAR?
Facebook ve Twitter kullanan geriye kalan insanlar da bir yenilik bir bakım çalışması içerisinde olduğunu ve upload v.b gibi entegre durumlarda bu olayların sıklıkla karşılaşabileceğini söylüyorlar. Bir hosta yüklenen veriler eğer aşımı oldukça fazla ise, bu o yükleme esnasında sitenin yavaşlama konusunda hızını keseceğini de söylüyor. Mantıken olaya bakarsak mobil üzerinden bağlananlar da yavaşlık durumu biraz az, yine paylaşım yapıp facebook ve twitter dan yararlanabiliyorlar. Ama web üzerinden bu oldukça güç buna nazaren bir veri yüklemesi, entegresi olduğuda düşünülüyor.
Umarım bu durum kısa sürede sonuçlanır ve insanlar diledikleri gibi kullanmaya başlarlar. Tabi Facebook ve Twitter yetkililerinin de bir açıklama yapması iyi olacaktır.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz