Önceki Yazı
Sonraki Yazı
facebook

Bundan belkide 15 yada 20 sene öncesine kadar günümüzün Facebook’u mirc idi. Tabi o zaman bilgisayarlarda yeni çıkmış herkes arkadaş yazma bir uğraşlar peşine düşmüş ve Khaled Mardam-Bey mirci kurmuş. Teknoloji Artık herkes için mirc oluvermiş birden bire.
O zamanların büyük şirketleri hemen bir İRC sunucusu açıvermişler ShowTV Mynet gibi çoğaltabiliriz örneklerimizi. O zaman arkadaşlıklar başlayıvermiş sanaldan.
O zamanın arkadaşlıkları sanalda daha güzelmiş şimdiki gibi değil abi slm a.slm die baslayıp reele kadar giden bi arkadaşlıklar.
Şimdilerde tabi mircin o kadar kullanıcısı kalmadı teknoloji geliştikçe zamanda herşeyi değiştirdi. mIRC in yerini önce MSN daha sonra msnin yerini facebook bakalım ilerde facebook un yerini ne alacak yaşayarak göreceğiz.
şimdilerde mirc in sadece birkaç tane manyakları kaldı kullanan baskada kimse kalmadı. Ne geliştiricisi geliştiriyor. nede kullanıcıları bu hastalıktan vazgeçiyor. tabi kullanıcıları dediysek de birkaç tane manyakları
bende bu manyaklardan biri sayılırım ama arık kaldırmıyor bünye çok çocuksallaşmış herkes. o mirc in ilk yıllarındaki arkadaşlıkları kalmamış. yani teknoloji geliştikçe insanlarda değişmiş. 10 yasındaki çocuk bile heves için sunucu açar oldu şimdilerde. tabi 1 hafta sonra kimse kalmamıştır o sunucun basında hevesini almıştır çünkü. bi sevgili için sunucu açanlar baska sunucudan zline yiyip sunucu açanlar çoğaltabiliriz ama gerek yok.
Yani diyeceğim o ki sevgili dostlar eski tadı da kalmadı arık mircin. Ne o eski userler user, ne o eski sunucu sahipleri sunucu sahibi eski dost falanda kalmadı artık herkes köşesine çekilsin kahvesini yudumlasın Facebook‘una girsin açsın okey oynasın

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz