Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Foxcatcher-hardeşler

Özet

Vizyon Tarihi : 30 Ocak 2015 (2s 14dk)
Yönetmen: Bennett Miller
Oyuncular: Channing Tatum, Steve Carell, Mark Ruffalo
Tür : Dram , Biyografik
Ülke : ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Gerçek olaylardan yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Foxcatcher Takımı, eksantrik bir milyoner olan John du Pant ve iki şampiyon güreşçi olarak nam salan Mark ve Dave Schultz kardeşler arasındaki trajik ilişkinin karanlık ve büyüleyici hikayesini anlatıyor.

Altın Madalya sahibi genç güreşçi Mark Schultz, 1988 Seul Olimpiyatları için bir ekip oluşturmak için zengin varis olan John du Pont tarafından son drece ihtişamlı olan  Pont mülküne davet edilir. Shultz nihayet saygın kardeşi, Dave’in kanatlarının altından sıyrılarak dışarı adım atabilmek umuduyla, bu eşi bulunmaz fırsata gözü kapalı “evet” der. Gizli ihtiyaçları doğrultusunda aradığı motivasyonu elde eden du Pont, dünya standardında bir güreş takımını oluşturarak hem annesinin hem de etrafındaki diğer insanlara kendisini kanıtlamayı hedefler.

Schultz kardeşlerin trajik öyküsünü perdeye taşıyan filmin yönetmenliğini Bennett Miller üstlenirken, filmin başrollerini Channing Tatum, Mark Ruffalo ve du Pont rolünde takdir toplayan Steve Carell üstleniyor.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz