Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

Merhaba arkadaşlar bu gün ki makalemizde sizlere googlenin responsive (mobil) uyumlu sitelere bakış açısından bahsetmek istedim.

büyük bir hızla yaygınlaşan mobil uyumlu temaların şuanda başı bootstrap çekmektedir bootstrap insanlara çok güzel kolaylıklar sağlamış ve örnekler göstererek anlatımlar yapmış bu örneklere bakarak bu yol üzerinde ilerlerseniz temalarınız tasarımlarınız tamamen yüzde yüz mobil uyumlu olacak demiş ve bu uyumluluk ile birlikte temalarının canlılık olarak renklerini tamamen orjinal hale getirmiş

Google üzerinde ne gibi ayrıcalıklar bizleri bekliyor ?

zorlu aramaların sıralamalarında google öncelik olarak sitenin seo uyumu mobil uyumu google speed değerlerine bakarak sıralamaları kaydırma yapıyor ve bu tanımlara uyan siteleri bir adım daha öne çıkartıyor günümüzde tamamen bu durumu zorunlu hale getirme başlamıştır ve responsive (mobil) uyumlu temalar kullanan kişiler bu ayrıcalığı görmüşlerdir ilerleyen zamanlarda responsive olmayan temalar belkide ayrıştırılacak mobil telefonlardan giren kişilere belkide hiç gösterilmeyecek.

Günümüzde insanlar artık tamamen mobil telefonlarla işlerini halledip takip edilecek yerleri mobil telefonlarda yaptıkları için bu responsive temalara güzel bir getiri olacak mobil uyumlu olmayan telefonlara tabi ki zarar olarak gelecek bu yüzden insanların biran önce responsive sistemini ögrenip temalarını tasarımları bu şekilde yapmalarını öneririm eğer yapılamıyorsa yapan kişilere baş vurmalarını öneririm kolay gelsin.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz