Önceki Yazı
Sonraki Yazı
hayvanlara şiddet

Hayvan Hakları Koruma Kanunu’nun değişebileceğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 5199 sayılı Kanunda yer alan bazı hayvan hakları ihlallerine karşı uygulanacak cezaların caydırıcı olması için, para ve yaptırım cezasının yanı sıra hapis cezalarınında olması gerektiğini belirtti.

Hayvan hakları en geniş çaplı hukuki çerçevede korunacak eyleminin 1 yıl içinde gerçekleştirilecek reformlar içinde yer aldığını aktaran bakan eroğlu , özellikle de büyük şehirlerdeki hayvanların haklarının en geniş hukuki çerçevede korunması ve gerekli idari önlemlerin arttırılması gerektiğini belirtti.

Öncelikle hayvanlara kötü muamelenin önlenmesi gerekiyor. 5199 sayılı Kanunda yer alan bazı hayvan hakları ihlallerine karşı uygulanacak cezaların caydırıcı olması maksadıyla bazı fiillerin kabahat kapsamından çıkarılarak suç kapsamına alınması ve hapis cezası uygulanması ile ilgili düzenleme gerekiyor. Bu çerçevede, hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, hayvanlara işkence yaparak öldürmek, tehlikeli köpek ırklarını sahiplenmek fiillerinin suç kapsamına alınması ve hapis cezası teklif edilmiştir. Bakanlık, yabani ya da evcil ayrımı yapmaksızın bütün hayvanların yaşama haklarının korunması için çalışmaktadır. Gayemiz el ele vererek hayvanların hayat hakkına destek vermek ve sürdürülebilir bir çevre ve geleceği hep birlikte tesis edebilmektir.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz