Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

hediye-resimMerhaba arkadaşlar bu makalemizde sevgilinizi, gönül verdiğiniz kişiye içinizden gelerek hediye vermeye yada hediye almaya değinmek istiyorum.

Artık günümüz koşullarında sevgiliye alınan hediyelerin zorunlu kılınır hale gelmesi yıllardır gözümden kaçmaz oldu bir arkadaşıma sordum bu gün ne üzerine makale yazalım diye oda bana sevgililer günü geliyor dediğinde direk kafamda bir ışık yandı peki bu ışık nedir ? 🙂

neden 14 şubat denildiğinde sevgiliye hediye alınacak diye düşünce gelir insanların aklına ? yoksa bir tek 14 şubatta mı hatırlıyorsunuz sevgiliniz olduğunu

insanlara nasıl alış veriş yaptırırız mantığı ile yola çıkılan bu politikada insanların o gün geldiğinde bir şeyler alıp hem ekonomiyi hem esnafı hem şirketleri ödüllendireceği bir yol olsun diye düşünülerek insanların beyinlerine bu tür günleri işlemiş durumdadırlar oysa ki sevgili bir tek gün hatırlanmaz sevgi kelimesinin yüceliği sadece bu günden ibaret olmalıdır.

eski zamanlarda sevgiliye yapılan şiirler,şarkılar,yazılar varmış güzel sohbet varmış sevgili ile dağda bayırda gezerken dalından koparılmış bir papatya imiş hediye,  sevgiliye sohbet ile atılan nağmeler miş hediye.

artık günümüzde dediğim gibi para tuzağına kapılan onca insan var ki insanlar artık bu para tuzağına ya düşecek düşmek istemiyorsa da o sevgiliden vaz geçecek dereceye gelmiş bu tür para tuzaklarından uzak kalıp anlayışlı sevgili kalmamış artık sadece çıkar meselesi olmuş sevgili. fazla muhabbeti uzatmak istemiyorum bu muhabbet uzadıkça moralim bozuluyor bu saatte aklıma geldi yazmaya başladım fakat moralim gerçekten bozuldu bir sonraki sohbet makalemiz de görüşmek üzere. esen kalın.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (7 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz