Önceki Yazı
Sonraki Yazı
skyp

Merhaba arkadaşlar
Eskiden messenger aracılığı ile sohbet iletişimini kalıcı hale çevirirken zaman ilerledikçe teknolojinin de ilerlemesi ve messenger’ın kapanması skype’nın popülerliğinin artması da bir değişkenlik oldu. Skype bu olayda bir fark yaratarak hem mircosoft hotmail v.s tabanlı e-posta açma imkanı, hemde skype adresinizle açma imkanı sağlayacak bir program yarattı.
Gün geçtikçe bir çok geliştirme ve yeniliklere yer verdi. Ve hala da skype üzerinden yapılan yenilikler doyumsuz. Skype ile ilgili en son görüntülü konuşma olaylarında telefondan kullananların tepkisi fazlaydı biraz, internet megabyte’nın çok yediğini v.s hakkında söylemler de hala devam ediyor. Tabi tl kontör satın alma v.s bir çok yeniliği mevcut. Skype internet alanında video görüntülü konuşma olarak kullanılan programlar listesinde 1. sırada yer alıyor. Yanlış anlamayın facebook da var elbette ama o bir ek uygulama olduğu için Skype’nin işleyişi farklı olduğu için onun kendi alanında olan 1.liğinden bahsediyoruz.
Şimdi skype açtığınız da Ekran da Ana Sayfa butonu vardı. Artık onun yanına Çağrı ve Yeni butonları da ekledi. Kullanıcıları kolay erişim sağlayabilmeleri için düşünülmüş gerçekten güzel bir eklenti olmuş. Bir konuşma penceresinde kişinin ad soyad kısmına tıklayarak profiline bakabiliyordunuz. Artık o mevzu yok. İsmine tıkladığınız zaman ismi değiştirmeniz için klavyeyi kullanmak için bir değişiklik edilmiş. Tabi galeri konusunuda atlamıyorum 🙂 Enstante Galerisi diye bir sekme daha yapılmış skype üzerinden kayıt edilen resimlerin yer aldığı, kolayca erişim sağlayabilmeniz için eklenmiş güzel bir eklentidir.
Skype ekibi gerçekten çalışmalarını teknik ve tasarım amaçlı hızlı bir şekilde yürütüyorlar, kendilerine başarılar diliyoruz

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz