Önceki Yazı
Sonraki Yazı
sosyal_medya_111

Geçtiğimiz ve günümüz de artan terör olaylarının ardından bu durum da Sosyal Medyalarca büyük bir kaos yaratmaya sebebiyet verdi. Artık her sabah kalktığınız da sosyal medya sayfalarınız da Yarın Halk Otobüslerin de Bomba var gibi mesajların yayımlandığını görmeye hazırlıklı olun. Bir grup ne idüğü belirsizlikler tarafından Sosyal medya’da kaos yaratmaya çalışan ve ülkeyi farklı bir duruma düşürmek isteyenler kişilerin hainler tarafından yayımlanan bu mesajlar büyük tepki görüyor.
Medya’nında buna benzer haberlerle yarın burada şu olabilir? Bugün burada şu haber yayımlandı. Gibi haberleri tam da siyaset seçimlerine yakın günlerde daha da fazla artması ülkenin ne gibi bir duruma geleceğini ve kişilerin amaçlarını açıkca hedef etmektedir.
Ama işin garip tarafı da şu tabiki. Bugün sosyal medya’da bir vekile, yetkiliye hakaret tarzı içeren mesajlar yayımladığınız zaman 1 saat sonra polisin kapınızı çalması an meselesidir. Ancak bu gibi eylem tarzı içerikli mesajları yayımlayan kişilerin 1 gün 2 gün hatta 2,3 hafta daha bu mesajları düzenli olarak yayımlaması bulunduğu 1,678 kişi takipçisinin de bu işin içinde olduğunun açık ve net göstergesidir. Şahsen benim sayfam da böyle bir yayımlama gereği duyan olsa ben emniyete bildiririm. Ama malesef bu sosyal medya aracılığı ile bir çok kaos yaratmaya çalışıyorlar. Türkiye’de sosyal medya çok sık her yer de işte, evde, tatil de ve bir çok yerde kullanılıyor. Bu durumun ülke tarafından etki almasına yönelik Sosyal Medya yetkililerinin bir önlem almaması durumun da acaba Sosyal Medyalar Kapatılmalı mı? Yoksa badtext mi getirilmeli? Hakaret, argo tarzı belirlenen yazıların engellemesi gereklimidir? Bence gereklidir. Bir sosyal medya ağını kullanıyorsunuz. O ona hakaret ediyor o buna bu tarz içeriklerin engellenmesinde fayda var diye düşünüyorum. Ya da yetkililer buna önlem çözüm bulamadığı takdir de sosyal medya sallantıda olabilir diye düşünüyorum.
Her neyse, Sosyal Medya üzerinden yayımlanan mesajların doğruluğun ÖNEMİ YOKTUR! Diyemiyorum malesef, çünkü ankara da patlama olayıyla ilgili Sosyal Medya da açık ve net şekilde bunun gerçekleşeceğini yayımlanan bir mesaj vardı. Ve bu patlama malesef gerçekleşti. Sosyal Medyada gün gün fazlalaşan bu korku ve panik durumu kaosun bir numaralı aracıdır.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz