Önceki Yazı
Sonraki Yazı
4G-logo

Merhaba arkadaşlar.
Çoğu teknoloji merağı olan ve akıllı telefon ihtiyaç sahiplerinin akıllarında olan bir soruyu yuzuk de sizinle birlikte netleştirelim.
Lg marka akıllı telefonlarda malesef ki 3g 4g uyumları mevcut değildir. Şimdi 2,500 miktarı bir parayla lg marka bir akıllı telefon alıyorum, 3g neden yok? Olaya siz parasal yönden baktığınız için, bu durumu kötü düşünüyorsunuz. Lg malesef 3g abonesi değildir, ve bu desteği alamamıştır. Onun için telefonlarında 3g 4g uyumu yoktur. Lg görüntülü konuşma v.s tamamıyla uygulama üzerinden gerçekleştiriyordur. Lg’nin bir çok şeyi gerçekten çok güzel. Telefonlarının hızı, işletim sistemleri görünümü tasarımı ancak 3g konusu gerçekten can sıkıcı. Ama ne yazıkki yapacak birşey yok. Ki akıllı telefon alıyorsan muhakkak internetin olması gerekiyordur, yoksa akıllı telefonun hiç bir özelliğinden yararlanamazsınız. Onun için bu eksiğide kullanıcıları olarak uygulama aracılığı ile kaptıyoruz.
Lg de 3g gereklimidir?
Elbette gereklidir, şu güne kadr tasarladığı, modifiyeleri özellikleri tasarımı a’dan z ye muazzam olan bu marka, bir eksikle yola devam ediyor. Ama gündem de olan şu konuda kaçınılmazdır. Lg g4 son sürümünde bile 3g desteği yoktu. Bir sonraki sürümün de olursa tepkiler ne olacaktır? Aslında değişen birşey olmayacaktır. Çünkü lg eğer 3g desteğini alırsa, bunu yaklaşık 2010 ila 2015 yılı arasındaki cihazları içinde gerçekleştirecektir.
İşin özü lg’nin şu zamana kadar yapmış olduğu son olarak ta G4 de 3g özelliği yoktur. Bundan sonraki tasarımlarında olabilir mi? Merak konusu…

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz