Önceki Yazı
Sonraki Yazı
makale

Geçmişte uzaktan sohbet etmeler sadece mektup ile olurdu bu arkadaşlıkların zamanı oldukça fazla olurdu neden mektupların gelip gitme aşamaları günler belkide haftalar alırdı. artık günümüzde teknolojiden faydalanmak adına hem sesli hemde mesaj olarak ve daha fazlası görüntülü sohbet edebiliyoruz. istediğimiz kişi yada kişilere anında ulaşabiliyor ne derdimiz var ise dile getirebiliyoruz ve anında cevap alabiliyoruz ister kameralı sohbet ister sesli sohbet istersek de mesaj olarak.

Andraoid , ios , linux gibi işletim sistemleri sahip telefonlar artık toplu sohbet , chat yapmamıza hatta ve hatta kameralı sohbet e bile olanak tanıyorlar mobil chat, mobil sohbet siteleri ve mobil sohbet uygulamaları bu tür etkenliklere oldukça önem veriyor google tarafından desteklenen bu uygulamaların virüs barındırma gibi bir riski olması söz konusu değildir.

facebook yada twitter gibi sosyal ağların öncelik sağladığı mobil programlara artık irc sohbet platformları da güzel yerlerde öncülük yapmaya başlamıştır mobil mirc yada mobil mirc indir gibi aramalarda da yer alan bu programlar kişilere tamamen telefondan chat yapmalarını sağlamaktadır.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz