Önceki Yazı
Sonraki Yazı
terminatör
Miles Dyson : Courtney B. Vance Lieutenant : Matias Michael Gladis Détective : Harding Gregory Alan Williams T-800 : Aaron V. Williamson Derelict : Thomas Francis Murphy Oyuncu : Sandrine Holt Oyuncu : Douglas Smith Mariam : Teri Wyble Burke : Griff Furst Young Kyle Reese : Bryant Prince Agent Janssen : Matty Ferraro Cop Terry : Dale Parks Cop Anthony : Michael Frederick Kyle's Mom : Kerry O'Malley Prison Rioter : Starlette Miariaunii Guerilla Soldier : Benjamin Wood Police Officer : Brandon Stacy San Francisco Cop #2 : John L. Armijo Angry Driver : Joshua Mikel Lt. Whitley :Kerry Cahill Tiburon Hiker :Tina Gilton Garber Douglas : M. Griffin Commander Pike Sumner : Kyle Russell Clements Young Terminator : Brett Azar Skynet : Nolan Gross Ramirez : Moses Munoz Kyle's dad : Mark Adam Harry Lu : Johnny La Cyberdyne Employee : Gus Rhodes Garber : Douglas M Griffin Young O'Brien : Wayne Bastrup Oyuncu : Jerome Andries Oyuncu : Bill Rainey Oyuncu : Joshua Tran Sarah's Father Grinnell Morris Oyuncu : Nathan O'Neil Smith Guard : James Moses Black Oyuncu : Gregory Scott Bedford Oyuncu : Taylor Lissarrague
Ülkemizde uzun yıllar önce, 1984’te dünyayı kasıp kavuran ve daha sonra Türk sinemaseverler olarak Yokedici adı ile tanıştığımız Terminator efsanesi bir kez daha karşımızda. Usta yönetmen, harikalar kurgucusu James Cameron’ın sinema tarihine armağanı olan ve Terminator 2: Mahşer Günü günü gibi bambaşka bir kültün öncülü olan yapım muazzam hikaye, aradan geçen nice yılla birlikte gelişti, evrildi. Aynen insanlar ve makineler gibi.

Özet

Yıl 2029… İnsanların direniş önderi John Connor, makineler imparatorluğu Skynet’in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Joh Connor, sadık dostu Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına geri gönderir ve katil bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi Sarah Connor’ı kurtarması için görevlendirir. Bu sayede insan ırkının geleceğini korumuş olacaktır. Ne var ki Kyle Reese 1980’lerin Los Angeles’ına vardığında karşılaştığı şey bildiği anlamda bir geçmiş değildir. Olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi, zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına neden olur. Reese bu yabancı geçmişte beklenmedik müttefikleriyle, yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatmak gibi zorlu bir görevi yürütecektir.
90’ları sallayan hikayesiyle Terminatör serisi bu sefer yeni bir üçleme olarak yeniden başlıyor. Serinin beşinci filminin senaristliğini ilk iki filme imza atan William Wisher üstlenirken yönetmen koltuğunda Alan Taylor bulunuyor.

Bu zamana kadar yapılan yorum sayısı : (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşleriniz