Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

İnternet üzerinde boş vakitlerinizi keyif ve eğlence dolu geçirmek istemezmisiniz.? Tabi ki kim istemez. İnternet üzerinde pek çok çeşitli dallarda kişilerin arayış şekillerine uygun binbir çeşit içeriklerde yer alan pek çok site bulunmaktadır. Bu çeşitli siteler üzerinde de, kişiler diledikleri içerikte site içerisinde keyif dolu dakikalar geçirebilmektedir. Üstelik hiç bir ücret yada kişiler bir bilgi yada belge istenmeksizin nice güzel vakitler geçirebilmektedir. Genellik ile günümüzde zaten pek çok kişi her türlü ihtiyaçlarını giyim, gıda yada çeşitli pek çok alışverişlerini internet üzerinde gerçekleştirerek kapılarına kadar ulaştırabiliyorlar. Bu kadar günümüzde yaygınlaşmış olan bir internet ortamında kişilerin kendilerince nice eğlenceli dakikalar geçirecek bir site bulamaması garip olur zaten. Vakit geçirmek için siteler ararken, ne tarz sitelerde vakit geçirmek isterdiniz.? Neler yapmak isterdiniz.? Boş vakitlerinizi internet üzerinde nasıl geçirmek isterdiniz.?

 

Kişiye göre değişebilen istek ve görüşlere özgün, her çeşit sitelere günümüzde pek çok arama motoru üzerinden ulaşabilmek çok basit. Yeterki sizler ne istediğiniz, ne aradığınızı yada ne tarz sitelerde vakit geçirmek istediğinizi açık bir şekilde arama terimi olarak belirtin. Karşınıza dilediğiniz içerikte, dilediğiniz içerğe özgün pek çok siteler ile karlı karşıya geleceksiniz. Bu nice karşınıza çıkacak olan siteler içerisindede tabi ki, dilediğiniz siteye giriş yaparak dilediğinizde vakit geçireceksiniz. Oyun sitelerinden tutun, sohbet, sosyal medya, müzik, film vb. pek çok dalda siteler içerisinde hangi kategoriyi tercih ediyorsanız, o kategoride yer alan binlerce hatta milyonlarca siteler içerisinde aradığınız ortama denk gelene kadar, yada aradığınızı tamam işte burası bu diyene kadar dilediğinizce gezip dolaşabilirsiniz. Elbet ki milyonlarca siteler içerisinde aradığınız ortam, oyun, film yada çeşitli dallarda herşeye ulaşabilmekte kesinlikle zorlanmayacaksınız.

 

Eğlence siteler derken, nasıl yada ne tarz sitelerden bahsediyorsunuz.? Sonuç itibari ile her kişinin eğlence anşayışı farklı olabiliyor, Size eğlenceli yada hoş gelen şeyler, pek çok kişiye size geldiği gibi gelemeyebiliyor. Nasıl ki her kişinin görüş, öneri, düşünce yada fikir gibi pek çok dalda ayrılık yaşanıyorsa, bu durum ile karşılaşılmasıda gayet doğal değilmi sizce. Gün içerisinde çalışan yada okuyan bir kişisiniz diyelim en açık örneği. Günümüzde zaten artık her çeşit internete ait pek çok işlemleri gelişen teknoloji ile kişiler mobil cihazlarınızdan dahi gerçekleştirmektesiniz değilmi.? Dilediğiniz an itibari ile, dilediğince mobil cihazlarınızdan dahi, nice internet üzerinde çeşitli sitelere giriş yapabiliyorsunuz, nice işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz. İnternet üzerinde vakit geçirmek için siteler ararken, geçmişteki gibi illa ki bir bilgisayar gerekmiyor. Bilgisayar, tablet yada her akılllı telefonlardan internet üzerinde dilediğinizce günümüzde gezinebiliyorsunuz. Bu durumuda tabi ki, herkez gelişen teknolojiye borçludur.

 

Günlük hayatı içerisinde eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz arkadaşınız, eşiniz yada dostunuz hiç kimseniz yokmu.? Sorun etmeyin. Tek sahip olmanız gereken bir tablet, bir bilgisayar yada akıllı telefon sahibi olmanız ve yanında birde internet bağlantısına sahip olmanızdır. Günümüzde nice insan günlük hayatı içerisinde var edemediği nice güzel arkadaşlıkları internet üzerinde çeşitli siteler üzerinde farklı kişilerle tanışarakta oluşturuyor. Bu siteler ne tarz siteler peki diyecek olursanız, çeşitli sosyal medya sitelerinden tutun arkadaşlık ve sohbet sitelerine kadar uzanmaktadır. Başlıca yani açıkcası, online şekilde kullanıcı bir arada toplayan, birbirleri ile paylaşım yada iletişim kurabilme hizmeti veren her çeşit sitede bu durumları yaşabilir, keyif dolu vakitler geçirebilirsiniz. İnternet ortamlarında yabancı olan günümüzde pek kimse artık kalmadı bile diyebiliriz. Çünkü artık 7 yaşından 70 yaşına kadar bay bayan herkezin, evinde bilgisayarı yada tableti olmasada akıllı bir telefon ve internet bağlantısına sahip olmaları ile birlikte, herkez gnümüzde çeşitli siteler üzerinde vakit geçirmekte. Kimi eşi dostu ile sohbet muhabbet için, kimisi birbirileri ile çeşitli paylaşımlarda bulunabilmek için, kimisi çeşitli oyunlar oynamak için, kimisi film video vb. izlenimler için gün içerisinde internette ister istemez yer alıyor.

 

Sizde eğerki boş vakitlerinizde yada canınızı sıkıldığında internetinizi kullanarak çeşitli vakit geçirebileceğiniz bir site arıyorsanız, pek çok arama motoru üzerinde aradığınız site içeriğini açık bir şekilde getirerek arama yapabilir, aradığınız vakit keyifle vakit geçirebileceğiniz siteye ulaşabilirsiniz. Unutmayın, yeterki siz ne istediğinizi bilin ve açık bir şekilde ama motorlarında belirtin. Her tarz ve her isteğe uygun site günümüzde elbet ki onlarca belkide yüzlercesi bulunmakta olduğunun bilincinde olun. Siz örneğin; arama motoruna eğlenceli siteler yazdınız diyelim. Karşınıza çıkacak olan eğlenceli siteler size göre eğlenceli olacağını nereden biliyorsunuz.? Neden, çünkü herkezin eğlence anlayışı yada görüşü farklı olabilmekdir. Başkasına hoş ve eğlenceli gelen sizede hoş yada eğlenceli gelecek diye bir tabiri yok tabiki. Bunun için her ne kadar vakit geçirecek bir site arıyor olsanızda, başlıca ne tarz bir sitede vakit geçirmek isterseniz onu dile getirin ki, aradığınız siteye bir adım daha fazla yaklaşın. Örneğin oyun oynamakmı istiyorsun.? Film yada çeşitli videolarmı izlemek istiyorsun, bunu açıkça dile getirerek vakit geçireceğiniz siteye daha çabuk ulaşabilirsiniz.

 

Artık vakit geçirecek olduğumuz site arayışında nasıl dilediğimiz beklediğimiz gibi bir siteye denk geleceğimizide öğrendiğimize göre, neden halen bekliyorsunuz.?  Her sitede her kişi beklediği o tutucu potansiyeli yada beklediği o ortama denk gelemediği taktirde, nice değişik sitelere yöneldiğini hepimiz biliyoruz. Bunun başlıca pek çok site sahibide farkında olması ile birlikte, sitelerine giriş yapan kullanıcıları tutabilmek ve memnun edebilmek adına, nice çalışmalar gerçekleştirmektelerdir. Sitenin içeriği ne olursa olsun, her site sahibi için kullanıcıların bulundukları ortamlardan memnuniyeti demek, kullanıcıların ileriye ait aynı içerik ve arayış dalında tekrar arama motorlarında arama terimi oluşturmadan direk olarak girecek oldukları adresin belli olması demektir. Siz yeterki ne aradığınızı bilin ve açıkca dile getirin, elbet ki her arayış teriminize uygun bir site bulacağınızdan emin olun. Aradıklarınız her ne olursa olsun, oluşturacağınız her bir arama terimine kısa ve özlü anlamlar katarak, aradığınıza bir adım daha yakın olabilirsiniz. 😉

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz