Önceki Yazı
Sonraki Yazı
front-1393846082939.flat_

WhatsApp’da Yenilik Bitmiyor!
Dünyaca ünlü ve popüler olan bir mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına sunmuş olduğu bir yenilik ile geliyor. Uygulamanın güncellemesiyle birlikte gelen Rainbow Tick özelliği sayesinde kullanıcılar mesajlaştığı kişinin mesajı okuyup okumadığı yanı sıra okuduysa ne şekilde, ne gibi v.s haberdar olacak. Tepkilere kadar bileceğiniz bu yenilik şuan Dünya’nın dilinde! Bu yeniliğe ne kadar sert eleştiriler gelse de, işlerine yarayanlar tarafından da gerçekten güzel bir yenilik olmuş.
Bir çok kullanıcıları bu yeniliklerin kendilerinde olmadığını söylüyorlar sebebi ise şu Telefondaki otomatik güncellemelerin kapalı olmasıdır. Play store’den WhatsApp güncellemesi yapılırsa yeniliğin farkına varacaksınız.
Sarı tik: Bu renk okuyucunun yüzeysel bir durum okuduğu bu renkte ifade edilir. Eğer okuyucu mesajı önemsemiyorsa tik’in rengi turuncuya, yüzünde alaycı hissettiren bir ifadeye okuyup sonuna gelmeden siliyorsa da, kırmızıya dönüyor.. Vovv!
Mavi-kahverengi yanıp sönen tik: karşınızdaki mesajı okuduğunu ama okumamış gibi yaparak kaale almadığını ifade eder. ”İnternette sorun var sanırım öyle bir mesaj yokki gelen” lere hazır olun..
Dört Mavi tik; Sizin gömüleceğinizi gösteren bi durum malesef. Mesajınızın okunduğunu ardından bir arkadaşa söylendiğini, sonra okey masası gibi Başkasının gelip onun da yorum da bulunduğu v.s v.s v.s
Pempe tik: Yüz ifadesinde bir aptal sırıtma, göz bebeklerinin büyümesi hormon seviyesinde yükselme gibi 🙂
Kırmızı tik: Bu tik’e dikkat edin. Eğer kırmızı oluyorsa mesajınızın screen shot’ını alındığını gösterir. Sosyal medyada ünlü olabilme hevesidir :))
Önce tek mavi, sonra çift mavi sonra çift kırmızı: Kocası yanında 🙂
Kırmızı mesajların size dönmesi: Mesaj atmak için faturanızı ödemenizi gösteren bir renktir. Eğer birine birşey yazıp bu size kırmızı olarak dönüyorsa telefon faturanızı ödemeniz gerekecek.
Hiç bir işaret yok ise: Karşı taraf artık yok, uyuyor kaybolmuş isyanlar da, günü gelmiş ayı gelmiş v.s v.s 🙂
Evet WhatsApp bir çok yeniliği devam ettirirken NEDEN görüntülü konuşma yeniliği de koymuyor merak konusu açıkcası. İnsanlar WhatsApp ı severken sırf görüntülü konuşma için farklı uygulamalara yöneliyor. Buda WhatsApp ın biraz kullanıcı kaybetmesine sebep oluyor açıkcası..

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz