Önceki Yazı
Sonraki Yazı
resimyok

Yürüyemeyen bebeklerin tehlikeli yeteneği!

ABD’de Yale Üniversitesi Tıp Okulu’ndan bilim adamlarının yaptığı araştırma, 12 aylık çocukların bile kurcalayarak emniyet kemerlerini açmanın bir yolunu bulabildiklerini ortaya çıkardı.

Özellikle erkek çocukların emniyet kemerlerini açmaya istekli olduğunu belirten araştırmacılar, 3 yaşından küçük çocukların büyük bir kısmının bunu başarabildiğine dikkati çekti.

ABD’nin Connecticut eyaletindeki pediatri ofislerinde yapılmış 500 kadar incelemeye dayanarak yapılan araştırma, emniyet kemerlerini açabilen çocukların yüzde 40’ının bunu, araç seyir halindeyken yaptığını ortaya koydu.

Araştırmanın yazı heyetine yer alan Yale Üniversitesi’nden Lilia Reyes yaptığı açıklamada, ”Küçük çocuklar emniyet kemerlerini açmalarını sağlayacak motor becerilerini, niçin emniyet kemerini açmamaları gerektiğine ilişkin idrak becerilerini geliştirmeden önce elde ediyorlar” dedi.

Reyes, çocuklarının emniyet kemerini açmaları yüzünden dikkatleri dağılarak kaza yapmış kişileri tedavi ederken böyle bir araştırmanın yapılmasına karar verdiklerinin altını çizdi.

ABD’deki 4 ila 8 yaşındaki çocukların başlıca ölüm nedeninin trafik kazaları olduğuna işaret eden araştırmacılar, araştırmanın çocukların daha güvenli seyahat etmelerini sağlayacak araçlar geliştirilmesi konusunda geniş çaplı çalışmalar yapılmasının gerekli olduğunu gösterdiğini belirtti.

AA

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz