Önceki Yazı
Sonraki Yazı
1445145381598

Bildiğiniz üzere Türkiye ile Rusya arasındaki gerilim nedeniyle ortak bir enerji projesinin akıbeti, belirsizlik hali alırken bunun üstüne bir açıklama Rusya doğalgaz devi Gazprom’dan geldi. Gazprom yetkilisi Alexei Miller, Türkiye’nin Akım üzerinden tahmini 3 milyar metreküp ilave gaz istediğinin reddedildiğini söyledi.
Putin, Aralık 2014 de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede Türk Akımı ve doğalgaz indirimi konusunda yaptığı mutabakata varmış ve Akım projesinden 3 milyar metreküp ilave gaz gönderilmesi konusunda bir anlaşma yapıldığını açıklamıştı.
2021 yılına kadar zam yok
Son zamanlarda yaşanan bazı gerginliklerin ardından Rus gazında gündeme gelen diğer bir konu ise zam olasılığı oldu. BOTAŞ şirketinin Gazprom la 2021 yılına kadar anlaşması bulunduğu ve bu sebeple 2021 yılına kadar Rusyadan gelen gaz fiyatlandırmasının aynı şekilde debam etmesinin beklediğini bildirdi. Bu sebepler bu fiyatın değişimini sadece iki tarafın onayıyla değiştirilebilecek ve olağanüstü sebepler dışında kesinlikle Türkiye gazsız kalmayacak şeklinde duyuruldu.
Günümüz de herşeye uğrayan ZAM sıkıntısı alınan ve edilinen bilgilere göre doğalgaz’a etkilemeyecek olduğunun müjdesini de vermiş oluyoruz. Tabi zaman neyi gösterir bilemeyiz. Olağanüstü sebepler nelerdir bir nitekim şeylerden resmi açıklamada bulunmayan iki şirket için düşünce ve tarafsızlık umarım söylendiği gibi korumayla mükellef olurlar.

YuzukNET ; gönül vermiş , ilerisi için uğraşan, çabalayan , emek veren insanların oluşturduğu ekip ve kazanma azmiyle bir yerlere gelmiş, adını IRC Sunucu alemindeki herkeze duyurmuş bir topluluktur. YuzukNET herzaman en iyiyi arayan ve bulan , yeniliklerin yüzü olarak anılmaya devam edecek bir gerçekliktir. YuzukNET kendi işini kendi çözen , bağımsız bir oluşumdur.

Yazı hakkında görüşleriniz